Dlaczego warto uprawiać sport?

Warto uprawiać sport!

Tematyka stara jak świat i już wielokrotnie omawiana, dlatego my chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka nieco innych elementów uprawiania sportu, które również są dobrym powodem, aby spróbować aktywności fizycznej.

Sport to zdrowie – sport doskonale wpływa niemal na każdą komórkę naszego ciała, szerzej o tym możecie przeczytać w zakładce „Wpływ sportu na zdrowie”.

Sport to szczęście – podczas uprawiania sportu nasz organizm wydziela hormon szczęścia – endorfinę, która powoduje, że po wysiłku fizycznym jesteśmy zrelaksowani i zwyczajnie… szczęśliwi.

Sport to sposób na rozładowanie stresu – jak pokazują badania, poprzez uprawianie sportu, można znaleźć sposób, aby rozładowywać stresy dnia codziennego. Dzięki temu nie krzyczymy na partnerów czy dzieci, bowiem napięcie zastępują endorfiny.

Sport to trening osobowości – aby trenować codziennie lub przynajmniej regularnie potrzebne jest duże samozaparcie oraz wytrwałość w swoim postanowieniu. Jest więc uprawianie sportu treningiem osobowości.

Sport to nauka zdrowej rywalizacji – każdy kto weźmie choć raz udział w maratonie pozna to uczucie, kiedy jesteś na trasie wiesz, że rywalizujesz z innymi, ale dobiegając na metę jesteś szczęśliwy, że udało Ci się przebiec taki dystans. Sport to pokonywanie własnych ograniczeń, a umiejętność uznania, że inni byli lepsi, oraz praca nad tym, żeby następnym razem stanąć na podium to doskonała cecha, która przydaje się również w życiu zawodowym.