Jak aktywnie spędzać czas?

Aktywność to nie tylko bieganie!

Często osoby prowadzące bierny tryb życia mówią, że nie są aktywne bo nienawidzą biegać. Dobitnie pokazuje to, że wielu z nas myśląc o aktywności myśli o bieganiu, tymczasem aktywność fizyczna może przybierać różne formy, chcąc być aktywnymi nie koniecznie musimy uprawiać jogging. Oto kilka propozycji od nas na alternatywne formy aktywności fizycznej:

– Chodzenie po górach – jeśli tylko lubicie górskie szlaki i sprawia Wam frajdę zdobywanie kolejnych szczytów to ten sposób na aktywność będzie dla Was idealny.

– Jazda rowerem – jazda rowerem może być sportem wyczynowym, ale równie dobrze można rekreacyjnie na rowerze zwiedzać okolicę, lub w ciepłe dni wybrać rower jako środek transportu do pracy czy na uczelnię.

– Joga – Niegdyś był to sposób medytacji, dziś jest to doskonała forma aktywności, dla tych którzy chcieliby zadbać o kręgosłup, albo porozciągać skurczone podczas długotrwałego siedzenia mięśnie.

– Sporty drużynowe – jak wiadomo w grupie raźniej, dlatego może warto zapytać znajomych czy nie chcieliby spotykać się regularnie np. raz w tygodniu żeby zagrać w piłkę nożną, siatkówkę czy kosza.

Jak widać aktywność fizyczna nie zawsze musi być nudnym (dla niektórych) bieganiem, są inne formy aktywności, które dają radość. Jeśli nie myślimy o ich uprawianiu jak o przykrej konieczności, nie będziemy odczuwać tak silnie zmęczenia, ani przykrego przymusu. Grunt to wybrać aktywność dopasowaną do siebie.