Kitesurfing

To nowa forma windsurfingu, różni się od swojej poprzedniczki rodzajem deski, latawcem oraz sposobem prowadzenia deski po fali. W kite deskę prowadzi się podobnie jak w snowboardzie, dlatego fani tego sportu łatwiej opanowują zasady kite.

Wpływ kitesurfingu na organizm

Kitesurfing znacznie wzmacnia mięśnie grzbietu, tułowia, nóg. Poprawia też w znaczny sposób ogólną wytrzymałość i wydajność organizmu. Osoby, które chciałby przy pomocy kite rozwinąć mięśnie rąk będą zawiedzione, bowiem w tym sporcie nawet latawiec utrzymuje się przede wszystkim poprzez pracę tułowia i nóg.

Potrzebny sprzęt

Potrzebny do uprawiania tego sportu będzie nam latawiec – kite, wraz z uprzężą oraz deska surfingowa. Jeśli chcemy uprawiać ten sport w Bałtyku może nam się przydać również kombinezon, bo jak wiadomo polskie morze przez większą część roku nie należy do najcieplejszych.

Umiejętności

Aby uprawiać kitesurfing potrzebne są odpowiednie umiejętności, których nauczyć się można w jeden z licznych na Pomorzu szkółek kitesurfingu, taki kurs trwa około 1 – 2 tygodnie i później można surfować samodzielnie. Oczywiście jest to sport dla osób, które potrafią pływać.